Niska telesna temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Iz svakog njegovog odgovora se moze svasta nauciti i zakljuciti. Mada, ponekad zna da predje i granicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cybermed od 2002

Da je bar neko roditelja pročitao istoriju istih ili sličnih bolesti kao kod svog djeteta....drugačije bi postavljao pitanje. Sve mame koje sam upućivala na ovaj forum(a odavde) sam upozoravala kako da postave pitanje i sve su dobile jasan odgovor...ako hoće neka i potvrde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom njegovog desetogodišnjeg boravka na forumu :unsure:

Hahahah, ne. Ovo mi je bilo dovoljno. Jel stalno ovakav? Neprijatan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ovako nisku temperaturu uzrokuju antipiretici tipa voltaren. Primijetila sam da moje dijete ima noću temp oko 35,4 mjereno rektalno,danju je temp normalno,oko 37,2(rektalno). Čemu takav pad,kad je virozan skidamo temp iznad 38,5,samo lupocet čepićima. Što to znači? Da li smo mu lupocetom poremetili centar za termo regulaciju,postoje li kakvi drugi čimbenici koji utječu na na tako pad temperature?

Ne vjerujem niti u cijeli stupanj roditeljima koji noću djetetu mjere temperaturu i ometaju ga u snu.

Pa i meni da je dete hladno i bledo, budila bih ga i merila T. S tim sto ovi roditelji kazu da dete budi njih, e onda dr kaze da nema dovoljno podataka.

Meni ovdje ništa nije nejasno...da li se možda pitamo kako izgleda rektalni otvor kod ovog djeteta? Rektalno mjerenje, voltaren čepići.... :unsure:

Ne želim više komentarisati...rekla sam svoje u vezi njega....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cybermed od 2002

Da je bar neko roditelja pročitao istoriju istih ili sličnih bolesti kao kod svog djeteta....drugačije bi postavljao pitanje. Sve mame koje sam upućivala na ovaj forum(a odavde) sam upozoravala kako da postave pitanje i sve su dobile jasan odgovor...ako hoće neka i potvrde....

Izvini, a kako da znam od cega mi dete boluje? Kako da znam od cega se spusti T nocu? Da znam doktor mi ne bi trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahah, ne. Ovo mi je bilo dovoljno. Jel stalno ovakav? Neprijatan?

Mama Dy...ja ga u dušu poznajem :)

Izvini, a kako da znam od cega mi dete boluje? Kako da znam od cega se spusti T nocu? Da znam doktor mi ne bi trebao.

A ko ti je savjetovao voltaren čepić na rektalnoj T od 38,5?

:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, a kako da znam od cega mi dete boluje? Kako da znam od cega se spusti T nocu? Da znam doktor mi ne bi trebao.

Zato moras dati sve tacne i detaljne podatke.. Prvo, zasto meris T nocu? Pa i kako bi to on znao preko internet-dopisivanja?! A i stiti i sebe, nece da daje olako dijagnoze, pa posle da ga optuzuju da gresi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovdje ništa nije nejasno...da li se možda pitamo kako izgleda rektalni otvor kod ovog djeteta? Rektalno mjerenje, voltaren čepići.... :unsure:

Ne želim više komentarisati...rekla sam svoje u vezi njega....

Ispade glupost, samo razgovaramo. Ja deci ne merim T rektalno, i nisu davali voltaren vec neke druge cepice. Ne sporim strucnost, ali drskost....

Ali ajde ako se komesaju strasti, da mi prekinemo ovu diskusiju, koju sam sama pocela.

Izvinjavam se svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne...samo smo OT...bojim se da sa ovim ne zbunimo blabla Ona ne zna kakve su naše rasprave :wub: Ja tebe volim i želi da te ubjedim da je on extra lik....šteta što nemamo priliku da ga više čitamo...ali ostavio je dosta toga iza sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispade glupost, samo razgovaramo. Ja deci ne merim T rektalno, i nisu davali voltaren vec neke druge cepice. Ne sporim strucnost, ali drskost....

Ali ajde ako se komesaju strasti, da mi prekinemo ovu diskusiju, koju sam sama pocela.

Izvinjavam se svima.

Ma, zasto se izvinjavas? Pricamo samo o njegovom metodu rada...

Cinjenica je da nema ni jedan online pedijatar koji bi na nekom srpskom sajtu pomogao roditeljima u vezi nekih nedoumica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz svakog njegovog odgovora se moze svasta nauciti i zakljuciti. Mada, ponekad zna da predje i granicu...

Mama Dy i ja smo upale baš u temu sa pređenom granicom :P:lol:

Na prvu loptu, ovi postovi ovde su mi za jendog DR-a poprilično neprijatni. Rečenica "Ja ne znam" mi je teže nego da kaže NEĆU da ti odgovorim. Ili nema šta da kažem.

Filipa, drago mi je da imaš iskustva sa dr. i da je veliki stručnjak, ali na pismenoj formi meni on deluje ko neko koga mrzi (možda ni nema vremena) da se objašnjava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Antibiotik sam mu davala 3ml na 12 sati, febricet smo mu uvek davali po 5ml a sad nam je prvi put doktorka u Tirsovoj rekla da mu damo 7ml? Dali smo mu 6,5 i kad razmisim malo od tada krece ovaj problem. Pedijatar iz Hitne pomoci koga sam zvala za savet mi je rekla da se za tu kilazu daje minimum 5,5 ml kod nize temperature (do 39) do 8ml. SVI LEKARI U GLAS KAZU DA GA MI NISMO PREDOZIRALI. A inace lekove DOZIRAJU I PREPISUJU lekari a ne mame, tako da oni treba da znaju sta rade.

Inace, svaki lek koji mu dajem predhodno procitam upozorenja, kontraindikacije i sl

Sto se tice pomenutog sajta bilo mi je korisno da procitam. HVALA!

Sto se doktora tice zalosno je da doktori dokazuju glupim komentarima svoju intelektualnu nadmoc. Sto si veci strucnjak to si vise bezobrazan!

Imam dosta iskustva sa pedijatrima i vecina bi svoj odnos prema pacijentima i roditeljima trebalo malo da nauci od pulmologa sa Instituta za majku i dete. IZUZETNI STRUCNJACI I DIVNI LJUDI, pristojni, saslusace svako vase pitanje, gledace dete i DACE VAM PRECIZAN I JASAN ODGOVOR NA SRPSKOM a ne latinskom. U soku sam svaki put koliko su ljubazni i koliko mozete sve da pitate i da dobijete odgovor.

Zalosno je koliko su takvi retki!

NISI PAMETAN SAMO AKO DOKAZUJES DA NEKO GLUP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blabla...kako ti je dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je sad situacija, blabla?

I samo me interesuje jos nesto povodom njihove konstatacije da ste predozirali antibiotik( :blink::unsure: ), da li su bar rekli, ako vec tako misle, koliko ce da traje ovo stanje dok ne se ne vrati na normalnu T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pitanju, veceras smo dogurali do 36,5 samo da ostane tako i nocas.

Mora da sam opet nesto zabrljala u pisanju nije problem u antibiotiku nego u FEBRICETU

do sada smo mu davali po 5 ml. Proslog utorka mu je veci deo dana bila temperatura 39,5-40. Pedijatar nas je poslao u Tirsovu da se hitno uradi urin i eventualno CRP. Urin je uradjen. U Tirsovoj nam je rekla da FEBRICET povecamo na 7ml zato sto ima 13kg. To sam proverila i sa pedijatrom iz hitne pomoci ona kaze za njegovu kilazu je doza od 5,5-8 ml. Mi smo mu dali 6,5. Izgleda da je bilo previse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko ce dugo trajati? Pa to bolje da pitam astrologa. Njihova omiljena recenica je

ZAVISI OD ORGANIZMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kao da nemaju nikakvog iskustva. Uzasavam se ponekad takvih odgovora.

Dobro je da si podelila sa nama ovo iskustvo. Mnogo nam znaci. Verujem da ce sa tvojim sinom biti sve u redu.

Javi nam sutra sta se desava. vazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javicu naravno, nadam se da vise niko nece imati ovaj problem sa niskom temperaturom ali je mala verovatnoca. Meni je puno znacilo kad sam videla da se to jos nekom desavalo pa proslo.

Samo da budem potpuno jasna

lekari ne znaju od cega je ovo. Kazu da za to znojenje po glavi nisu culi, necu ovde da navodim imena doktora glupo je. Za hipotermiju kazu da HOCE POSLE VIRUSA I VISOKE TEMPERATURE, a nije kontraindikacija od antibiotika i nismo ga predozirali febricetom. Oni neznaju sta je uzrok teorija je da je imao visoku temperaturu pa organizam sad sam odgovara sa niskom.

To da je bila prevelika doza febriceta sam zakljucila sama citajuci forume.

Mozda nisam u pravu ali prvi put mu je temperatura pala kad smo mu prvi put dali vecu dozu febriceta po uputstu lekara

a lekari kazu je to nemoguce jer sam za tu kilazu mogla da mu dam i ceo mililitar vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAKO VAZNO:

Kada mu je pala temperatura na 34,5 napolju je bilo hladno i pozovem pedijatra iz Hitne pomoci da pitam za savet (nije mi da izvodim dete napolje ako ne mora) pedijatar iz hitne pomoci kaze da moramo odmah na deciju kliniku jer je ta temperatura opasna, odnosno 34 je zivotno ugrozavajuca. Odemo na kliniku a oni nas gledaju kao tele u sarena vrata. Ko je tu zavrsio koji fakultet? Lekar u Tirsovoj nam kaze: PA JA STVARNO NE ZNAM STA JE TO. Minut kasnije ga pitam sta ako se desi da mu padne temperatura na 34 kako da reagujem a doktor mi odgovara: NECE SIGURNO! Ja glupaca pitam: Na osnovu cega nece? A on ponavlja:NECE SIGURNO

ON NE ZNA STA MU JE ALI SIGURNO ZNA DA MU NECE PASTI TEMPERATURA NA 34. Kakav doktor, blago nama ko nam i kako leci decu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugim recima, mogla si da dobijes odgovor samo u Hitnoj pomoci zasto 34C ugrozava zivot? :blink: :blink:

Pocinjem stvarno da mislim da su nasa iskustva neprikosnovena u odnosu na doktorska iskustva i znanja.

Ja sam se svojoj dr. zalila kako mi je dete i sa godinu dana preko noci nekad hladno na dodir. Do duse, nikad mu nisam merila T, ali me je to zbunjivalo jer je znao da bude hladan 10-15 minuta i oznojen, pa onda ponovo topao. Ona mi je rekla da je njena pretpostavka da mozda dete gladno tokom noci, pa mu naglo padne secer. istina, on se uvek budio kad se tako 'ohladi', ali nekad ne bi hteo da pije mleko. Sve je to trajalo dok mu nisam siknula pelene i sama skontala da dete u snu trpi zato sto mu se piski i prelije ga tvz. hladan znoj.

I sad, ako se desi da mu se nocu piski, probudi se sav hladan i cim se ispiski, bude topao.

Naravno, ovo nema veze sa vasim iskustvom, ali sam ja isto tako dramila doktorki za to dugo vremena. Cak mi je u jednom momentu napisala usput da mu se radi secer jer sam bila dosadna. Nije znala sta drugo da mi kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Tirsovoj nam je rekla da FEBRICET povecamo na 7ml zato sto ima 13kg. To sam proverila i sa pedijatrom iz hitne pomoci ona kaze za njegovu kilazu je doza od 5,5-8 ml. Mi smo mu dali 6,5. Izgleda da je bilo previse

I ja mislim da je ovo previše....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za paracetamol ide doziranje po 0,5 ml na svaki kg telesne tezine.

Znaci ako beba ima 10 kg, treba da uzme 10*0,5= 5 ml paracetamola

Ako dete ima 13kg, ide 13*0,5~7ml (6,5ml).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Richter uvek izaziva ovakve komentare, ili je ljudima simpatičan ili nije. Ali tako je to sa svima... I kod nas ima pedijatara koji odgovaraju on line, ja sam koristila dve varijante, verovatno ima još neko. Na adresi http://mojpedijatar.co.rs odgovaraju dr Vukomanovići, on radi u Tiršovoj a za suprugu nisam sigurna, oboje su pedijatri. Odgovori su im drugačiji, možda malo manje konkretni, ali odgovaraju brzo i imaju iskustva. Kad mi je nešto hitno, ja pitam... Druga adresa je http://www.roditeljportal.com/pitajte-pedijatra.aspx, dr Kotlajić mnogi hvale, ima i privatnu ordinaciju u Bg ali se čeka na odgovor oko nedelju dana.

Paracetamol se, mislim, ne dozira po ml jer su različiti rastvori, već po mg supstance po kg. Najčešće je dovoljno (bar su nama tako dr rekli) 10mg/kg a maksimalna doza (to je npr. rastvor Eferalgana) je 15mg/kg na 6 sati, ako baš mora može i na 4 sata, ali ne sme da se prekorači dozvoljena dnevna doza. Na sajtu http://mojpedijatar.co.rs ima dobarih tekstova o temperaturama, pa čak i kada se i kako kombinuju ibuprofen i paracetamol (što je retko potrebno, al nije loše da se zna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majat, hvala na ovim sajtovima, nisam znala za njih, moracu da bacim pogled.

A za racunanje oko paracetamola, po ml se racuna radi lakseg snalazenja roditelja i lakseg racuna. A naravno da doktori i farmaceuti racunaju po mg/kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, kao sto sam ranije rekla doktori treba da doziraju terapiju a ne mame! Zasto idemo uopste kod lekara? A opet kazem pitala sam 4 pedijatra da li je to prevelika doza oni tvrde da nije. A febricet ne dajem na manje od 6 sati, trudim se i na 8. Sta bi bilo da neko u toj situaciji ne poslusa lekara i da 5 ml kao i uvek. Dete npr dobije konvulzije. Pa svi ce reci bila je kod lekara sto nije poslusala njegovu preporuku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.