Vakcina i reakcija na njih

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima. Imam jednu nedoumicu oko prvog odlaska kod pedijatra i vakcinacije. Poseta nam je zakazana baš za taj dan kad beba puni mesec dana, pa mi je malo frka zbog vakcina. Da li je bolje da pomerim za nešto kasnije ili je ok da ona tog dana primi? Unapred hvala na svakom odgovoru.

Ja cu ti reci nesto iz svog iskustva. Nikad nisam postavljala pitanje kad ce mi Andjela primiti vakcinu, primala je uvijek kad je to trebalo tj kad je pedijatar to 'odredio'.

Nema zbog cega da ti je frka,ako je beba zdrava. Moja Andja nikad nije imala problema sa vakcinama pa cak ni sa famoznom MMR. ;)

Mada sve je to individualno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas Neda primila PENTAKSIM 4.dozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Imam jednu nedoumicu oko prvog odlaska kod pedijatra i vakcinacije. Poseta nam je zakazana baš za taj dan kad beba puni mesec dana, pa mi je malo frka zbog vakcina. Da li je bolje da pomerim za nešto kasnije ili je ok da ona tog dana primi? Unapred hvala na svakom odgovoru.

Mi smo primili bas na dan kad je napunila mesec dana.

Nije imala nikakvu reakciju na prvu dozu Pentaksima, sad nas ceka druga, nadam se da ce isto tako dobro biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo primili Pentaksim poslednju dozu.Bas je bio kenkav uvece nije ni mleko popio,drugi put od kako se rodio da sam ga videla da tako place srce mi se kidalo :( ,ali je za divno cudo prespao noc samo se budio u dva da jede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo primili Pentaksim poslednju dozu.Bas je bio kenkav uvece nije ni mleko popio,drugi put od kako se rodio da sam ga videla da tako place srce mi se kidalo :( ,ali je za divno cudo prespao noc samo se budio u dva da jede ;)

Ma i Neda je imala blagu rekciju,mora malo.Juče je imala proliv,piškila na sat vremena,sve joj smetalo.Spavala super,i što je bitno svaki put trazila nošu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li zna neko koja nam vakcina slijedi?

Polovinom oktobra idemo kod pedijtara,tad nam je zakazano. Inace, poslednji put smo bili 6.marta kad je primila MMR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina je u cetvrtak primila vakcinu koja je predvidjena za uzrast od 18 meseci i mirna je do polaska u skolu,tako su nam rekli. Nije nijednom reagovala na primljenu vakcinu,sve je super podnela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A. je primio pre par dana i to pentaxim, i imao temperaturu 1 dan :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je primila trecu dozu Pentaksima, i sad gledam mesto uboda, trvdo je kao potkozna bubuljica, nije vruce ni crveno, samo tackica, ne boli je na dodir. Jel treba hladna obloga jad je tako tvrdo? Predhodna dva puta nije bilo te kvrzice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je primila trecu dozu Pentaksima, i sad gledam mesto uboda, trvdo je kao potkozna bubuljica, nije vruce ni crveno, samo tackica, ne boli je na dodir. Jel treba hladna obloga jad je tako tvrdo? Predhodna dva puta nije bilo te kvrzice

Moze biti da je nezgodno ubala sestra kad joj je davala, tako je i nama bilo, procice, stavljaj obloge ;)

Milice to je kod nas sa 4 meseca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima zene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre par dana primili treću dozu Pentaksima, i imao je tu noć temperaturu, oko 38. Mesto uboda se ni ne vidi. I ovo je prvi put da ima reakcije. Sad nas čeka mmr, odlagan je do sada zbog neke alergije, a mi se nismo žalili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meso uboda joj je crveno i malo nateceno, kao da se povecala unutra ta kuglica. Na dodir je ne boli. Stavljam joj hladne obloge pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meso uboda joj je crveno i malo nateceno, kao da se povecala unutra ta kuglica. Na dodir je ne boli. Stavljam joj hladne obloge pa cemo videti.

Tako je i nama bilo jednom, nemoj da panicis nije nista strasno povuce se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od dva ipo meseca je pre dva dana primila prvu dozu pentaxima i od tada uvece ima blago povisenu temperaturu,nervozna je,drugacije se ponasa,slabije sisa, nocas je imala i proliv.Da li je to normalno ili treba da je odvedem lekaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pored svih priča da Pentaxim ne ostavlja reakciju, i mi se javljamo da to nije tačno iz ličnog iskustva. Starija ćerkica je imala blago povišenu T i bila je nervozna. Proliv nismo imali (još nam samo to falilo). U svakom slučaju mi nismo išli u DZ e sad ja bih ti savetovala da ipak (ako ti đavo neda mira) zoveš halo bebe pre nego što odete u DZ jer ja mislim da je to od vakcine i da će vam za dva do tri dana proći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je imala krvave stolice, krize sveti i ogroman ekcem od pentaksima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno Ana.U pravu si.Toliko o cuvenom Pentaximu.Sada kada sam procitala tvoj post i ja sam sigurna da je od vakcine.Bilo mi je cudno da bas mi imamo reakciju koja je veoma retka(a mozda i nije bas tako retka) na pentaxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A isto tako starija cerka mi je primila regularnu vakcinu i nije imala reakcije.Doduse tada i nisam znala za pentaxim,da jesam verovatno bi ga i ona primila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj bebac je od zadnje dvije vakcine (pentaxim) imao t 38.5 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslije svake vakcine mi je receno da je moguce da dijete dobije T i u tom slucaju da joj dadnem alvedon, za sve ostale "pojave" da dijete vodim na akutno.

Ovdje se upravo jedan djecak bori za zivot zbog alvedona, ali ga opet ostali koriste kao zvake. Svi lijekovi imaju lose strane, ali opet spase vise zivota nego sto ih uzmu, da ih ne koristimo otislo bi nas jos vise pod zemlju.

Naravno bilo bi mi tesko da se mom dijetetu nesto desi zbog odredjenog lijeka, ali bi mi jos teze palo da se pravim pametna pa da izgubim dijete mojom krivicom.

Ne kraju krajeva, obzirom da svi lijekovi imaju kontraindikacije sta nam predlazu ovi sto su protiv medicine, vakcina?? Sta predlazu ovi sto zele da nas "osvijeste" za vakcine?? Koga cu da krivim i vjesam ako mi dijete oboli od nekog virusa protiv kojeg sam mogla da ga vakcinisem??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vidim da tema nije bas aktivna. Ali ipak da pitam, mozda neko odgovori. 

Moje dete treba da primi uskoro vakcine pred upis u skolu. MMR smo preskocili kada je trebalo sa godinu dana jer smo se plasili, cak je mm isao kod sudije za prekrsaj zbog toga. Ni jednoj ni drugoj nismo tu vakcinu dali, ostalo su isprimale. Ali sada su vec vece, da kazem da su izasle iz tog osetljivog perioda i mi smo odlucili da je starija sada primi. S tim sto bi ona sada trebalo revakcinu, ali posto nije primila primice sad prvu dozu, pa kasnije revakcinu. Pored toga prima i dtp i polio. 

Moje pitanje glasi, da li je neka mama bila trudna u vreme kada je dete primilo MMR? Zanima me jer je to ziva vakcina, a postoji takodje i mala mogucnost da oboli od neke od tih bolesti. Pritom je veoma opasno biti u trudnoci u kontaktu sa zarazenim sa malim boginjama ili rubeolama. Da li dete treba da bude u nekom karantinu, odvojeno od majke? Da li se odnosi samo na ranu trudnocu ili moze izazvati probleme i kasnije?

Htela sam da prebrinemo i sada ih primi jer je vec zdrava, na raspustu je, nece biti u kontaktu sa decom neko vreme isl.. ali nasa dr nije za to, jer tek ima 6 i po. Sada salju pozive tek deci rodjenoj pocetkom godine.  Ona je rodjena u avgustu. 

Da li je neka od vas bila u drugom stanju u trenutku kada je vakcinisala dete? 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moja cerkica isto treba da primi revakcinu ove godine, sada pred polazak u skolu.U kuci imam bebicu koja je nevakcinisana i u to vreme ce biti nevakcinisana,Doktorka mi nista nije pomenula za neki problem i njihov kontakt.E sad to je beba, ne znam za trudnicu.Moja prijateljica je bila u 8 mesecu kada joj je sin vakcinisan pred skolu, niko joj nista nije rekao sve je proslo ok.

Ja sam prosle godine bila u 7 mesecu kada mi je dete dobilo Varicele i receno mi je da je problem samo u prva tri meseca trudnoce  i poslednji mesec ,par dana  pred porodjaj, ostali period nije problem za bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je 16.01. napunila godinu dana. Posto smo se spremali da rodjendan proslavimo u Srbiji, a culi smo da je epidemija malih boginja, odlucili smo se za MMR vakcinu sa 11.5 meseci. Posle tacno 10 dana dobila je temp. 38.1. Nisam cekala da raste do 38.5, jer smo sledece jutro putovali za Srbiju pa sam joj odmah dala paracetamol. Do ujutro je bilo sve ok. Druge reakcije nije bilo. A ja sam tada bila 9.nedelja trudnoce. O rizicima po sebe nisam iskreno ni razmisljala.

MalaNina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.